استفاده از قارچ دکمه ای در مازندران بابت ساخت کود گیاهی!!!

هنگام خرید، مطمئن شوید که تخم‌های تخم‌ریزی یا قارچ شبیه نهال را خریداری می‌کنید تا تک یاخته.

زیرا برخی از خرده فروشان قارچ های اولیه را که به دانه های گیاه نزدیکتر هستند می فروشند، زیرا پرورش قارچ از قارچ های اولیه زمان و تلاش بیشتری می طلبد و برای خودکشی مناسب نیست.

باید محیط رشد را استریل کنید، اگر قصد دارید قارچ دکمه ای در مازندران را در کاه یا خاک اره پرورش دهید، لازم است قبل از تلقیح تخم های قارچ، این محیط ها را استریل کنید، این کار برای از بین بردن میکروارگانیسم هایی که می توانند با قارچ رشد کنند و فاسد شوند، انجام می شود.

برای استریل کردن محیط رشد، آن را در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو قرار دهید، به اندازه ای آب اضافه کنید که نی یا خاک اره مرطوب شود، ظرف را در مایکروویو قرار دهید و حرارت را به مدت 2 دقیقه یا تا زمانی که آب بجوشد، زیاد کنید.

قارچ

انجام این مرحله هر میکروارگانیسمی را از بین می‌برد و اطمینان حاصل می‌کند که محیط رشد برای قارچ بی‌خطر است، و ممکن است لازم باشد.

برای استریل کردن کل کاه یا خاک اره به صورت دسته‌ای کار کنید.

گرم کردن محیط رشد برای پخش قارچ در آن؛ زیرا قارچ های خود پرورشی برای تشویق رشد خوب و سریع خود به دمای گرم نیاز دارند.

پس از انتخاب محیط رشد مناسب برای نوع قارچ خود، چند مشت از آن را در گلدان داغ قرار دهید.

انتخاب یک ماهیتابه کم عمق با سطح زیاد خوب خواهد بود. توزیع یکنواخت گرما را برای اکثر سفیده ها یا تخم مرغ ها تضمین می کند.

سفیده یا تخم‌مرغ قارچ را با انگشت خود در محیط رشد مناسب مخلوط کنید و ظرف را روی دمای 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتی‌گراد) قرار دهید. این دمای ایده‌آل برای تشویق رشد قارچ است.

سپس ظرف را به مدت 3 هفته در یک اتاق یا محیط تاریک بگذارید این کار باعث می شود قارچ به خوبی در محیط رشد نفوذ کند.

محیط رشد را 3 هفته پس از قرار دادن گلدان در محیطی تاریک و خنک (حدود 55 درجه فارنهایت / 13 درجه سانتیگراد) در محیط مناسب قرار دهید، این برای رشد قارچ خوب است، اما در زمستان به یک کمد یا کمد نیاز خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *