گاوآهن همدان استفاده اش در شالیزار های فریدونکنار ممنوع شد

پاکسازی زمین یک گام مهم در فرآیند آماده سازی زمین است.روش فیزیکی رایج ترین نوع پاکسازی زمین است.

این شامل استفاده از گاوآهن همدان برای حذف هر گونه پوشش گیاهی ناخواسته از زمین است. این روش اغلب برای کارهای کوچک استفاده می شود و نسبتاً ارزان است، اما در صورت عدم انجام صحیح می تواند به محیط اطراف نیز آسیب برساند.

این شامل حذف پوشش گیاهی، خاک و زیر خاک و همچنین سایر مواد سطحی موجود است. این کار برای فراهم کردن بستری هموار برای کاشت محصولات یا بهبود وضعیت یک سایت موجود انجام می شود.

آماده سازی زمین بسته به شرایط محل می تواند به صورت دستی یا مکانیکی انجام شود. روش های دستی شامل حفاری دستی و خراش دادن خاک سطحی با بیل است، در حالی که روش های مکانیکی از بیل مکانیکی، بیل مکانیکی و بولدوزر برای حذف مقادیر زیادی از مواد به یکباره استفاده می کنند.

پاکسازی زمین فرآیند حذف درختان و سایر گیاهان طبیعی از یک قطعه زمین به منظور مناسب ساختن آن برای استفاده کشاورزی است. پاکسازی زمین معمولاً با تجهیزات سنگین مانند تراکتور و بولدوزر انجام می شود.

گاو آهن

 

این فرآیند می تواند برای محیط زیست بسیار مضر باشد زیرا شامل حذف همه گیاهان و حیوانات از منطقه در حال پاکسازی است. خاک همچنین می تواند در طول این فرآیند فشرده شود و قبل از کاشت محصولات یا ساخت سازه روی آن نیاز به کار اضافی دارد.

برای انجام این کار، کشاورزان باید تمام گیاهان دیگر را از زمین در حال کاشت پاک کنند. این کار بدین صورت است که ابتدا هرگونه سنگ یا آوار را از بین برده و سپس درختان و درختچه ها را با دست یا با ماشین آلات سنگین (مانند تراکتور) کنده می شود.

پس از از بین رفتن آنها، کشاورزان از علف کش ها برای از بین بردن پوشش گیاهی باقی مانده استفاده می کنند. پس از پاکسازی زمین، می توان آن را کشت و برای کاشت آماده کرد.

روش شیمیایی شامل استفاده از مواد شیمیایی سمی است که تمام زندگی گیاهی را در یک منطقه از بین می برد در حالی که هیچ اثر منفی ماندگاری بر محیط زیست باقی نمی گذارد.

این مواد شیمیایی معمولاً با سمپاش یا سایر تجهیزات کاربردی اعمال می شوند و حدود یک ماه تا دو ماه طول می کشد تا کار تکمیل شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.