حنا رنگی در آرایشگاه زنانه موی عروس را سوزاند!!!

حنا یکی از محصولات اساسی لوازم آرایشی گیاهی است که از برگ های خشک و پودر شده یک درختچه (Lawsonia inermis L. fam. Lythraceae) که معمولاً حنا نامیده می شود، به دست می آید.

حنا که هزاران سال در کشورهای آفریقایی و هندی شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد، امروزه هنوز هم به عنوان رنگ برای پارچه، ناخن، پوست (خالکوبی) و مو استفاده می شود.

در بازار اساساً سه نوع داروی پودر شده وجود دارد: حنای خنثی (سبک تر)، حنای طبیعی یا قرمز (قرمز) و حنای سیاه (تیره تر).

در این راستا باید در نظر گرفت که حنا رنگی خود حنای طبیعی یا قرمز است که از برگ های Lawsonia inermis به دست می آید.

از طرف دیگر، حنای خنثی از گیاه دیگری به نام Senna italica (که با نام Cassia obovata نیز شناخته می شود) به دست می آید.

در حالی که حنای سیاه از برگ های گیاه Indigofera tinctoria (که به نام نیل نیز شناخته می شود و رنگ گیاهی معروف «نیل» از آن به دست می آید) به دست می آید.

حنا

بنابراین، این دو رنگ طبیعی دیگر معمولاً حنا نامیده می شوند، اما به طور نامناسب.

عدم وجود مواد شیمیایی مانند آمونیاک، همراه با ظهور مد سبز سالم، حنا را به یک ماده بسیار رایج و مورد توجه در رنگ مو تبدیل کرده است. با این حال، از آنجایی که طیف بسیار محدودی از رنگ ها را ارائه می دهد، این دارو اغلب با رنگ های دیگر اضافه می شود.

رنگ دادن حنا به وجود گلیکوزیدها در برگ های Lawsonia inermis بستگی دارد که با هیدرولیز، رنگدانه ای مایل به زرد و قرمز در هوا آزاد می کنند. ما در مورد لاوسون صحبت می کنیم، یک نفتوکینون با خواص رنگی و بازتابی.

هنگامی که در یک محلول آبی قرار می گیرد، این رنگدانه مشخصه حنا یک رنگ قرمز ایجاد می کند، که به عنوان مثال اجازه می دهد تا انعکاس های قرمز رنگی به مو بدهد.

حنا هنوز در زمینه تریکولوژیکی دارای اثرات متعادل کننده مجدد بر روی پوست سر است که برای مبارزه با سبوره و شوره سر چرب مفید است. این ویژگی به وجود تانن و اسانس با خاصیت قابض و تصفیه کننده پوست مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *